Vlasy jako z katalogu. Jak?

Vlasy jako z katalogu

Vlasy je něco, co vidíte každý den v zrcadle a všichni ve vašem okolí také.

Každý den procházíte kolem trafiky a říkáte si, jaké by to asi bylo, kdybyste se mohli chlubit tak krásnými a bujnými vlasy, jaké mají modelky na titulních stránkách. I když si řada lidí stále myslí, že do vlasů příliš mnoho investují nebo že se jedná pouze o retušované snímky dodávající dokonalost, ve skutečnosti se vlasy jako z katalogu můžete chlubit také. Jen musíte vědět, jak o svou kštici správně pečovat.

Nemyjte si vlasy denně

Tou největší chybou, které se můžete dopustit při péči o vlasy je jejich ustavičné mytí. Jestliže si nemyjete vlasy denně, vaše hříva pravděpodobně významně netrpí. Pokud však aplikujete šampony či kondicionéry vždy před spaním nebo po náročném tréninku, kromě zvyšujícího se množství mastnoty se ztrácí jejich lesk, svěžest a mimo jiné začínají padat zase o něco víc než před týdnem.

Proto se snažte vlasy umývat si třeba jen dvakrát do týdne. Snížíte tím riziko vzniku mastnoty, navíc vlasy zbytečně nevysušíte. Za jejich suchostí často stojí velmi častý kontakt s vodou, ale také produkty na vlasy, které nejsou vždy přitažlivé svým složením.

Doplňujte kolagen

Jak mít vlasy jako z katalogu? Tak, že o ně začnete řádně pečovat i zevnitř, nejen zvenčí. Doplňování kolagenu je stejně důležité jako správné mytí. Mluvíme totiž o bílkovině, která se kromě pokožky a pleti vyskytuje právě v každém jednom vlásku na hlavě. A jeho postupným ubýváním vlasy slábnou a vypadávají. Proto je klíčové, abyste zavčasu začali s užíváním elixíru mládí nebo jiných kolagenových doplňků stravy. Předejde se tím nemilým scénářům.

Vlasy nechávejte volně schnout

Doplňujete kolagen a nemyjete si vlasy moc často? Skvělé! Teď jen omezit vlasové elektro, které je obrovským nátlakem. I když se můžete dočíst o studiích, jež naopak foukání vlasů doporučují, stále platí, že horký vzduch vlasům škodí. Pokud si nechcete nechat své vlasy uschnout svévolně, upřednostněte studený nebo vlažný vzduch, jenž je k bujné kštici o něco šetrnější.

Nezapomínejte na používání olejů

V nejednom článku jste se mohli dočíst o tom, že péče o vlasy zahrnuje i používání olejů. Ty se zpravidla třou do vlasů, poté se nanáší až k jejich konečkům. Jsou takovou okamžitou vzpruhou, která vlasům i po delší době navrátí jejich působivý vzhled.

Sice jsou k zakoupení různé druhy olejů na vlasy, ale některé naleznete v kredenci v kuchyni. Na mysli máme olivový olej, který aktivně používáme při vaření.

Zkuste změnit pěšinku

Věděli jste, že vlasy jako z katalogu vám může přinést i pěšinka, která se vám line na hlavě? Bylo zjištěno, že pokud se pěšinka stále nosí pouze na jednu stranu, po čase mohou vlasy vypadat velice zplihle. Dokonce se mohou začít lámat. Zkuste si proto česat vlasy na druhou stranu.

You must be logged in to post a comment