Pečujte o své vlasy: 5 základních kroků, které nesmíte vynechat

Pečujte o své vlasy

Mít nádherné vlasy není jen výsledkem rodové predispozice.

Mnoho lidí se vám rádo přizná, že pro jejich zdraví a krásu také sami něco aktivně dělají. Jaké postupy patří mezi naprostý základ?

Doplněk stravy, který zajišťuje krásnou hřívu

Víte o tom, že po 25. roce našeho věku začíná výrazně klesat produkce kolagenu v našem těle? Právě kolagen je ale základní výživou pro vlasovou cibulku. Díky tomu, že má dostatek kolagenu, je vlasová cibulka odolná a vyrůstá z ní pevný a lesklý vlas. Výživa vlasové cibulky značí také to, že vlasy nešediví. Kolagen je tedy základní doplněk stravy pro krásné a zdravé vlasy.

Zapomeňte na horkou vodu

Horkou vodu si ponechte na relaxační koupel, rozhodně si ji ale nedopřávejte pro svou vlasovou pokožku. Právě horká voda je živnou půdou pro škodlivé bakterie, které naší pokožce škodí. Kromě toho se působením příliš teplé vody smývá i přirozená lipidová vrstva chránící naši kůži i vlasové cibulky.

Pravidlo deseti minut

Ať již máte delší vlasy, nebo polodlouhou hřívu, vždy byste měli dodržet pravidlo deseti minut. Když si umyjete hlavu, ponechte vlasy pět minut v ručníku a pět minut volně prosychat. Toto je minimální doba, po kterou si své vlasy nečešte. Zatížili byste vlasové cibulky a vaše vlasy by se mohly přílišným namáháním ztenčovat nebo lámat.

Večer pryč s přípravky

Pokud přes den používáte stylingové přípravky, večer si je důkladně omyjte a nechte vlasy dostatečně odpočinout od jejich nánosu. O volném dni si alespoň občas vlasy ponechte bez stylingu úplně.

Maska jednou týdně

Podle typu svých vlasů si najděte vhodnou přírodní masku na vlasy a jednou týdně ji aplikujte. Vlasy vyživíte a dodáte jim lesk a krásu.

Pečujte o své vlasy, bohatě se vám odmění svou krásou a zdravím.

Čtěte také:

You must be logged in to post a comment