Péče o vlasy má své zásady

Péče o vlasy

Chcete se chlubit krásnou hřívou sahající až pod zadek?

Měli byste začít o své vlasy správně pečovat. Nechcete přece, aby se lámal každý vlas po běžném projetí kartáčem po ránu, nebo ano? Stejně jako péče o pokožku, i péče o vlasy má své zásady, kterých je dobré se držet.

Pozor na barvy z drogerií

Zejména v době nařízené karantény jsme začali o své vlasy pečovat v pohodlí domova. A kromě běžného stříhání jsme je i barvili tím, co jsme zakoupili v drogeriích. Jenže přesně tyto produkty našim vlasům neprospívají, naopak jim významně škodí.

Jsou totiž plné barviv, chemikálií a různých dalších škodlivin, navíc jsou často smíchané s nekvalitními produkty a přitom navenek se představují jako to nejlepší, co si lze pořídit. Raději bychom i odstín svých vlasů měli svěřit do rukou kadeřníkům.

Žádná horká sprcha

Můžete milovat horkou sprchu i vířivku, ale měli byste tomu upravit i péči o vaši pokožku. Kůži celého těla nadměrná teplota vody nesvědčí, smývá z ní totiž lipidovou vrstvu, která ji chrání. Podobné je to i s kůží na hlavě. Proto si klidně dopřávejte horkou sprchu, ale poté si tělo natřete hydratačním krémem nebo olejem. Vlasy pak z horkých radovánek vynechte úplně. Šampónem je umývejte pouze v případě, že je již voda dostatečně vlažná, nikoliv příliš horká. Horká voda také přispívá k tvorbě lupů, protože se na hlavě množí vlivem vysoké teploty mikroorganismy. 

Sůl je skvělá (tedy jen chvíli)

Když jste u moře, milujete plavání a slunění se? Výborně. Pokud však již od moře odcházíte, neměli byste zapomenout na odsolovací koupel. Ano, i vlasy si zaslouží odpočinek od slané mořské vody. Vždy si dopřejte koupel a ochrannou a regenerační masku na vlasy. 

A co vy? Dodržujete zásady správné péče o vlasy nebo se k osvojení pravidel a tipů teprve chystáte?

You must be logged in to post a comment