Pánové, víte jak se správně starat o své vlasy?

pánské vlasy

Péče o vlasy není výsadou pouze dam. Pánové si to často uvědomují.

I muži si přejí mít bohatou hřívu, která udělá parádu. Jak se ale vlastně starat o mužské vlasy, aby byly dlouho krásné a husté? Tušíte správně, že k tomu bude stačit dodržet pár základních rad.

Výživa je alfou i omegou

Nebojte se, nebudeme vám mluvit do svědomí. Všichni již dávno víme, že pravidelná a bohatá strava je základem úspěchu. Přesto ale není základem pro zdravé vlasy. Za zdravý vzhled vlasů, za jejich pevnost, pružnost a kvalitu, totiž zodpovídá kolagen. Jedná se o látku, která přímo vyživuje vlasovou cibulku. Vlasy s kolagenem jsou zdravé a lesklé, zároveň také méně padají. Pravidelné přijímání kolagenu formou doplňků stravy je tak základ nejen pro zdravou kůži, nehty a pohybový aparát, ale také pro krásné a husté vlasy, které méně šediví.

Přečtěte si: Jaké jsou doplňky na vlasy?

Pozor na horkou vodu

Jestliže jste zvyklí si dávat pravidelně horkou sprchu a umýt si velmi teplou vodou nejen tělo, ale také vlasy, měli byste nyní zpozornit. Omýváte si totiž také velmi potřebnou lipidovou vrstvu, se kterou jste chráněni proti vnějším vlivům na vaše vlasy. Důsledek? Oslabená pokožka hlavy, namáhané vlasové cibulky, vypadávání vlasů. Když už musí teplá sprcha být, vynechte z ní prosím vaše vlasy a umyjte si je raději vlažnou vodou. Velmi teplá voda navíc přispívá k množení nepříjemných bakterií – to přeci nikdo nechceme.

Odpočinek od stylingu

Zřejmě jste zvyklí si každé ráno tvořit účes, který je pro vás dostatečně reprezentativní. To je výborné, pouze si dejte záležet na tom, abyste stylingové přípravky v rámci večerního koupání dobře smyli a odstranili. Vlasy tak budou mít možnost regenerovat a obnovovat svou strukturu.

Mužské vlasy vyžadují péči. Pravidelně je zásobujte dostatkem kolagenu, vyvarujte se horkým sprchám a s železnou pravidelností nechávejte hřívu odpočinout od gelů, vosků či tužidel.

Mohlo by vás zajímat: Jak zabránit vypadávání vlasů?

You must be logged in to post a comment