Krásné vlasy tkví ve správné péči

Krásné vlasy

Pokud máme své vlasy rádi, je třeba jim věnovat více péče.

Vlasy jsou korunou krásy. Tak zní staré známé přísloví, jemuž musíme dát za pravdu. Bohužel ne každá žena se chlubí bujnou kšticí, která by zaujala nejen objemem, ale také svým zdravým vzhledem. Pokud patříte do této skupiny, ptáte se, co děláte špatně. Kamenem úrazu většinou bývá péče o vlasy. Tu zkrátka nemůžete podceňovat.

Doplňujete kolagen?

Ze všeho nejdříve se nabízí otázka, zdali doplňujete kolagen. Mluvíme o ve vodě nerozpustné bílkovině, která se bohužel po překročení hranice pětadvacátého roku života začíná z těla vytrácet. A společně s ní mizí nejen pružnost a elasticita pokožky, ale také naše vlasy.

Kolagen je zkrátka nedílnou součástí našeho těla a i když se to nezdá, výraznou měrou se podílí na tom, jak vypadáme nebo jak se cítíme. Kromě toho, že zpomaluje projevy stárnutí, také zabraňuje bolestem kloubů, což jde taktéž ruku v ruce s tolik známou fází života.

Jak si vlasy myjete?

Z krásných a lesklých vlasů se můžete radovat pouze tehdy, kdy vynaložíte veškeré úsilí při mytí vlasů a kdy se vyvarujete několika chybám. Bohužel si řada žen ani neuvědomuje, kolika razantních chyb se při umývání své kštice dopouští. Předně mytí pod proudem studené vody a nikoliv pod proudem vody horké. Co je při mytí vlasů taktéž důležité, tak aplikace šamponu. Při jeho nanášení pokožku hlavy jemně masírujeme, při nanášení kondicionéru už nikoliv.

A když už jsme u toho kondicionéru – na něj nezapomínejte. Zatímco šampon smývá z vlasů mastnotu a veškeré nečistoty, kondicionér navrací vlasům jejich lesk, svěžest a zdravý vzhled.

Jak přistupujete ke stylingu vlasů?

Další oblastí v kategorii “péče o vlasy” je styling vlasů. Žádná žena nevyjde z domu, aniž by si své vlasy krapet neupravila. Kromě fénů se používají také nejrůznější přípravky, a to včetně laků na vlasy, tužidel a nejrůznějších gelů či vosků. Velkou chybou je jejich nanášení přímo na pokožku hlavy. Stejně tak se vyhněte jejich časté aplikaci, ideálně činnost omezte na pár dní v týdnu, abyste předcházeli viditelnému poškození vaší kštice.

Co jíte?

Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Naše stravování se výraznou měrou projevuje nejen na figuře, která se začíná pod tíhou fastfoodů a nezdravých surovin zakulacovat, ale také na vlasech. Ty totiž oceňují jídlo plné vitaminů, což hamburger ani pizza zrovna nesplňují.

Svou pozornost upněte spíše na přirozené zdroje vitaminů skupiny B. Spadají sem například ořechy, také špenát, obecně mléčné výrobky nebo luštěniny, jež jsou navíc zdrojem veledůležitých bílkovin.

A když už jsme u proteinů, podle odborníků se jedná o nepostradatelnou ingredienci, jež je také součástí receptu “jak na krásné vlasy”.

You must be logged in to post a comment