Jaké jsou doplňky na vlasy?

doplňky na vlasy

Kolagen, vápník, chrom, hořčík, železo, zinek nebo snad něco speciálního na vlasy?

Mít krásné a zdravě vypadající vlasy, které nebudou řídnout ani vypadávat – to je mnohdy ještě nevyřčené přání mnoha žen a dam. Jen hrstka z nich však ví, že i tato tužba může být splněna. Stačí, když růst vlasů podpoří doplňky stravy, jež budou obsahovat látky, které kštice ke svému zdravému vzhledu a růstu potřebuje. Na co se velmi často zapomíná, bohužel, je kolagen. Proto svou pozornost nejdříve upněte na výběr právě kolagenových doplňků.

Kolagen hraje nezastupitelnou roli

Jak již bylo zmíněno, na kolagenové doplňky se velmi často zapomíná, a to jsou vlasům tak ku prospěchu! Naštěstí se v posledních letech povědomí o nutnosti doplňovat kolagen zlepšuje, a to díky influencerům, kteří elixír mládí začínají propagovat.

Pokud jste o kolagenu zatím neslyšeli, mluvíme o ve vodě nerozpustné bílkovině, která tvoří až třicet procent všech bílkovin v lidském těle. Najdete ji nejen ve vlasech, ale také v kůži, chrupavkách či kloubech. Bohužel se z těla s postupem let vytrácí a naším úkolem je ji opětovaně do těla doplnit. Tím předejdeme nejen vypadávání vlasů a jejich nezdravému vzhledu, ale také bolestivým kloubům nebo povislé pokožce, která kvůli nedostatku kolagenu už není tak pružná jako v pubertě.

Vlasy potřebují také vápník a chrom

Kromě kolagenových doplňků užívejte doplněk stravy na vlasy obsahující vápník a chrom. Mluvíme o prvcích, které taktéž podporují zdravý růst vlasů. Zatímco vápník podpoří jejich růst, chrom zabrání jejich vypadávání. V obou případech však nepřekračujte doporučené denní dávkování, které je u vápníku stanovené na 1500 miligramů a u chromu na 120 miligramů.

Důležitý je také hořčík a železo

Ze stopových prvků však nejsou vápník a chrom jedinými, které naše kštice potřebuje. Aby byly vlasy znovu vaší korunkou krásy, doplňujte do svého těla také železo. O železu se ví, že zabraňuje chudokrevnosti. Umí také ulevit od vypadávání vlasů. Dnes ho lze koupit v podobě tabletek nebo ho najdete v přírodních zdrojích, jako jsou vejce, ryby, kuřecí maso nebo zelené druhy zeleniny a játra.

Potřebný je i hořčík, který je také odpovědí na otázku “Čím podpořit růst vlasů?” Opět ho lze sehnat v podobě doplňků stravy, v běžné stravě ho najdete v zelených druzích zeleniny, v rybách, také v sójových oříšcích nebo v různých zrnech.

Zinek proti suchým vlasům

V neposlední řadě musíme zmínit také zinek, jehož nedostatek způsobuje suché vlasy a mastnou kůži. Zinek úzce spolupracuje s vitaminem A. Běžně se nachází ve špenátu, slunečnicových semínkách, v pivovarských kvasnicích, dále v houbách nebo v tmavém masu, ale také ho seženete v podobě tabletek. Někdy bývá součástí vlasové kosmetiky.

You must be logged in to post a comment