Jak zabránit vypadávání vlasů?

Jak zabránit vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů trápí nejen ženy, ale i muže. Řídké vlasy někdy nesluší ženě podobně jako pleš muži.

Vypadávání vlasů – velké téma, které je velmi často probírané. Tento problém totiž trápí nejednu ženu. A jelikož má svůj podíl na nižším sebevědomí, nejedna žena se ptá, jak mu zabránit, ne-li líp předcházet. Přece jenom i v dnešní době jsou vlasy korunou krásy a pokud se drtivá většina z nich nachází na podlaze naší koupelny, není to zrovna pozitivní. Jak tedy zabránit vypadávání vlasů a zvýšit i jejich kvalitu?

Na vině je mnoho faktorů

Předně je důležité zjistit, co je na vině tomuto problému. Vlasy jsou, ač se to možná na první pohled nezdá, velmi choulostivou částí našeho těla a negativně je ovlivňuje třeba jenom počasí. Kromě toho se na jejich stavu neblaze podepisují hormonální výkyvy nebo nedostatečný pitný režim.

Velký vliv na četnost vypadávání vlasů má bezesporu stres. Pokud se nacházíte dlouhodobě ve stresu, k uvolňování vlasových cibulek dochází ustavičně. Proto se nejdříve “zkuste hodit do klidu” a uvidíte, jak se stav vlasů zlepší.

Užíváte kolagen?

V současné době se lidé potýkají s nedostatkem vitaminů a minerálů. V době karanténní jsme sklouzli k nezdravému životnímu stylu a to, co nám chybí, je ovoce a zelenina. Důraz neklademe ani na doplňování kolagenu, který je základem zdravých vlasů.

Mluvíme o ve vodě nerozpustné bílkovině, která tvoří až třicet procent všech proteinů v lidském těle. Jeho velké množství se nachází právě ve vlasech. Bohužel se z těla začne s plynoucími léty vytrácet, což se negativně projeví právě na kštici, která byla kdysi tak bujná a krásná. Kromě ztráty lesku a svěžesti dochází i k padání vlasů. Jeho opětovaným doplněním však padání vlasů předejdete, případně napravíte způsobené škody.

Nestahujte si vlasy gumičkami

Jak zabránit vypadávání vlasů? Nestahujte si vlasy gumičkami. Pokud drdoly nebo culíky preferujete, jelikož jsou to pro vás praktické účesy, díky nimž vlasy nepřekáží při každodenních činnostech, vybírejte si z takových gumiček, které jsou k vlasům šetrnější. Například spirálovité jsou trefou do černého, jelikož nemají tendenci vlasy příliš stahovat.

Dopřejte si masáž hlavy

Stejně, jako si občas dopřejete masáž zad nebo nohou, dopřejte si jednou za čas také masáž hlavy. I to je bojovník proti vypadávání vlasů. Nemusíte si nutně pořizovat pomocníky na masáž, stačí, když si při mytí vlasů pokožku hlavy promasírujete konečky prstů. I to dělá zázraky a po tomto padání vlasů ustane.

Další tipy, jak bojovat proti padání vlasů

  • Nepřetěžujte své vlasy nadměrnou kosmetickou péčí.
  • Zkontrolujte si štítnou žlázu (porucha její činnosti může za padáním vlasů stát).
  • Dodržujte rozumný životní styl (nepřejídejte se, jezte pestře).
  • Svůj jídelníček doplňte o ořechy, sushi a špenát (prospívají vlasům).

You must be logged in to post a comment