Jak podpořit růst vlasů?

podpora růstu vlasů

Pyšnit se krásnou, bujnou a dlouhou hřívou – přesně po tom touží nejedna žena.

Vlasy jsou zkrátka i dnes brány za symbol krásy a jsou tím hlavním zdrojem vysokého sebevědomí. Jenže jak podpořit růst vlasů, když v posledních měsících nepovyrostly ani o centimetr? Na vině toho, proč vlasy nerostou, může být celá spousta faktorů včetně nadměrného používání vlasového elektra nebo venkovních podmínek. Ano, i časté výkyvy počasí se na stavu vlasů významně podepisují. Pojďme si tedy prozradit, po čem rostou vlasy, respektive co podporuje růst vlasů.

Doplňujete kolagen?

Obrovský vliv na stav našich vlasů má kolagen – ve vodě nerozpustná bílkovina, která je přirozenou součástí našeho těla. Podle odborníků tvoří až třicet procent veškerých proteinů, jež se v lidském těle nachází. V porovnání s ostatními druhy bílkovin se však kolagen začíná po pětadvacátém roce života z těla vytrácet, což se negativně projevuje právě na vlasech, které rázem začínají padat a postrádají sílu.

Pokud jste zmiňovanou věkovou hranici překročili, splňte úkol, který vám tím byl na bedra uložen a začněte bílkovinu do těla doplňovat. Kolagenové doplňky (často označované za elixíry mládí) se pozitivně projeví nejen na stavu vlasů, ale také na bezbolestných kloubech a pružné pokožce bez vrásek.

Pořiďte si šetrné gumičky

Sepnuté vlasy do culíku nebo drdolu nejsou ničím výjimečným nebo neobvyklým. Tyto účesy jsou nejen praktické, ale také hezky vypadají. Bohužel i taková drobnost, jako je obyčejná gumička, umí vlasy pořádně potrápit. Proto při výběru vlasového doplňku upněte svou pozornost na ty praktické, zejména pokud nosíte vlasy sepnuté v culíku často.

Vyhněte se především gumičkám, které mají tendenci vlasy příliš utahovat. Ideální jsou dnes velmi oblíbené spirálové gumičky, které na vlasech nedělají otlaky.

Jak podpořit růst vlasů
Jak podpořit růst vlasů

Začněte lépe jíst

Zdravý životní styl jdoucí ruku v ruce se správným, zdravým a vyváženým stravováním se pozitivně projevuje i na vlasech. Proto pokud přemýšlíte nad tím, co bude skvělá podpora růstu vlasů, pak jídlo, které budete konzumovat. Soustřeďte se hlavně na potraviny, které jsou bohatým zdrojem vitaminů a minerálů. Vyplatí se také doplnit jídelníček o ryby, vajíčka a vývary, což jsou přirozené zdroje zmiňovaného kolagenu.

Zastřihujte své konečky

Co je také klíčem k dlouhým a zdravě vypadajícím vlasům, je zastřihávání vlasů. Stejně jako v mnoha jiných aspektech života, i v tomto případě platí, že se musí něco obětovat, aby se získalo. Když jednou za tři měsíce zastřihnete roztřepené konce vlasů, podpoříte tím jejich zdravý růst. Navíc se vyhnete jejich lámání a krepatění.

A až budete sedět v křesle u své kadeřnice, vezměte si od ní nějaké masky na vlasy – pokud s nimi oživíte stávající péči o vaši bujnou kštici, také ji podpoříte v růstu.

You must be logged in to post a comment