Jak mít zdravé vlasy?

Jak mít zdravé vlasy

Chcete mít krásné, zdravé vlasy, které se nelámou, nevypadávají a neřídnou?

Jelikož jsou vlasy součástí našeho vzhledu a dodávají sebevědomí, ženy chtějí znát odpověď na otázku: ,,Jak mít zdravé vlasy?”. Obecně se tvrdí, že za bujnou a zdravou kšticí stojí vyvážený jídelníček zpestřený o kolagenové doplňky stravy, kvalitní a neagresivní vlasová kosmetika a šetrnější mytí vlasů.

Za zdravými vlasy stojí mytí a následná péče

Pokud zatím nejsou vaše vlasy lesklé ani hebké a už vůbec nevypadají zdravě, je načase změnit způsob, jakým o ně pečujete. Například je nutné vyvarovat se každodennímu mytí vlasů. Tím své vlasy vysušujete a nabádáte k tomu, aby si tvořily větší množství mazu, než je obvyklé. Když s každodenním umýváním ale přestanete, maz se nebude tvořit v takovém množství.

Kadeřníci často tvrdí, že vlasy bychom si měli mýt třikrát, maximálně čtyřikrát týdně. Když dáte mezi mytím vlasům pauzu, dáte jim tím prostor pro obnovení jejich přirozené rovnováhy. Při mytí preferujte studenou vodu, která je méně agresivní a která nevede k roztřepeným konečkům či oslabeným vlasům.

Stop agresivním vlasovým produktům

Jak již bylo zmíněno, odpovědí na otázku: ,,Jak mít zdravé vlasy?” je nepoužívání agresivních produktů. Bohužel těch se na trhu nachází celá spousta a jelikož jsou za velmi výhodnou cenu, máme tendenci po nich sáhnout. Vyvarujte se přípravkům, které slibují hory, doly, ale raději upřednostněte přípravky s bylinkami nebo oleji a jež neobsahují chemické sloučeniny nebo sulfáty.

Doplňte do těla kolagen

Základním kamenem zdravých vlasů je dostatek kolagenu, který bude v těle proudit. Jelikož se kolagen začne z těla po jistém roce života vytrácet, je naším úkolem ho doplnit s pomocí kolagenových doplňků stravy. Takzvané elixíry mládí udrží vlasy nejen ve skvělé formě a zabrání jejich vypadávání, ale také podpoří elasticitu pokožky a zabrání vzniku vrásek.

Kromě toho se kolagen skvěle podepíše i na kloubech a kostech. Tato ve vodě nerozpustná bílkovina se běžně nachází i v těchto částech těla a s jejím mizením kosti začínají řídnout a klouby bolet. Nepříjemným pocitům, a ještě méně příjemným onemocněním kostí doplňováním kolagenu taktéž zabráníte.

Fény používejte jen zřídkakdy

I když je vlasový styling tou nejoblíbenější částí dne (mnohé ženy si se svými vlasy opravdu rády hrají), hledejte jiné způsoby, jak si vytvořit neodolatelné vlny nebo jak si vlasy naopak narovnat. Fén taktéž nahraďte a nechte vlasy svévolně uschnout (ovšem nikoliv ve spánku, při ležení mají mokré vlasy tendenci se lámat).

Pokud přece jenom potřebujete použít fén, nastavte si ho na tu nejnižší možnou teplotu a raději fénujte o pár minut déle než pár vteřin s horkým vzduchem. Abyste se vyhnuli poškození vlasů, před každým použitím vlasového elektra na vlasy naneste ochranné sérum.

You must be logged in to post a comment