Jak mít krásné vlasy?

Jak mít krásné vlasy

Zrcadlo, zrcadlo, jak mít ještě krásnější vlasy? Otázka, kterou si ženy kladou skoro každé ráno.

Tipů a rad, jak mít krásné vlasy, je na internetu celá spousta. Nabízí se však otázka, co skutečně funguje? Pokud se probíráte internetovými diskuzemi a hledáte nápady či triky, jak vrátit svým vlasům nejen krásný, ale taky zdravý vzhled, máme pro vás jednu radu – začněte o vlasy pečovat jinak a lépe. Jestliže vlasy na první pohled strádají, pravděpodobně jim něco chybí nebo je s nimi nakládáno jinak, než si přejí.

Začněte u mytí vlasů

Nejvíce chyb se ženy dopouští v péči o vlasy při jejich umývání. Používá se jenom šampon, vlasy se umývají pod proudem horké vody. Správné by bylo, kdyby se k šamponu přidal také kondicionér. Mluvíme o ostřílené dvojici, která na naši kštici působí pozitivně jen pokud se použije kompletně. Zatímco šampon otevírá vlasovou cibulku a odstraňuje z vlasů nečistoty a mastnotu, kondicionér zase vlas uzavírá a dodává mu lesk, hebkost a svěžest. Samotný šampon nestačí, stejně jako nestačí pouhý kondicionér.

Co se týče teploty vody, lepší je spíše studená nebo alespoň vlažná voda. Horký proud má totiž tendenci třepit vlasové konečky a vysilovat je.

Po umytí nechte vlasy přirozeně uschnout

Na vzhledu vašich vlasů se také do jisté míry podílí to, jestli používáte vlasové elektro či nikoliv. Nadměrné používání fénů, kulem nebo žehliček vlasy nenávratně poškozuje, proto se snažte hledat způsoby, jak vlasy “vystajlovat” jinak. Místo kulmy vyzkoušejte ponožkovou metodu, která koluje internetem a která slibuje oslnivé plážové vlny. A místo fénu nechte vlasy volně uschnout.

Zejména ženy mající velmi suché a křehké vlasy by se každodennímu fénování měly vyhnout. Po sprše nebo koupeli své umyté vlasy musí jemně vytřít pomocí látky z jemné bavlny, která je k vlasům šetrnější než ručníky visící na věšáku v koupelně.

Dodejte vlasům kolagen

Krásné vlasy se neobejdou bez výživy. Ta by měla být plná nejen vitaminů a minerálů, ale především kolagenu, který se z těla po pětadvacátém roce života vytrácí. Jeho úbytek způsobuje nejen vypadávání vlasů, ale také třepení konečků a uvadlý, nezdravý vzhled. Pokud ho doplníte s pomocí kolagenových doplňků stravy, vlasy budou brzy vypadat jako v mládí.

Užíváním kolagenových doplňků však neprospějete jenom vlasům, ale také nehtům, pleti a kloubům. Kolagen totiž tvoří až třicet procent všech bílkovin v lidském těle, jeho postupné vytrácení se projevuje nejen na zhoršeném stavu vlasů, ale také na pokožce plné vrásek a na kloubech, které ustavičně pobolívají.

Vlasy hydratujte

Aby byl návod na to, jak mít krásné vlasy kompletní, je zapotřebí zmínit poslední bod, a sice hydrataci. Vlasy je důležité hydratovat nejen zvenčí, ale také zevnitř, proto nezapomínejte na pravidelný pitný režim a do svých vlasů pravidelně aplikujte hydratační oleje, které budou okamžitou vzpruhou pro vaše vlasy.

You must be logged in to post a comment