Co proti řídnutí vlasů

Co proti řídnutí vlasů

Vlasy jsou korunou krásy – tak to bylo, je a bude. Dokážou nám zvýšit sebevědomí, ale také ho dokážou snížit.

Vrásky nám dělají hlavně v případě, pokud začnou viditelně řídnout a vypadávat. Když se začnou na mnoha místech tvořit drobná, lysá místa, ženy začínají panikařit. V této chvíli však musí zachovat chladnou hlavu, jelikož stres může řídnutí vlasů ještě zhoršit.

Proč ke ztrátě vlasů vůbec dochází?

Odborníci se shodují na tom, že k řídnutí vlasů dochází ve chvíli, kdy se doba aktivního růstu vlasů zpomaluje a zkracuje. V této fázi se začínají vytvářet kratší a tenčí vlasové folikuly, které jsou bohužel také slabší, což vede k řídnutí vlasového porostu. Pokud se toto stádium zastaví úplně a vlasové folikuly přestanou nové vlasy vytvářet, dojde ke ztrátě vlasů.

Zatímco u žen mluvíme spíše o řídnutí vlasů, řídnutí vlasů u mužů je spíše alarmem poukazujícím na ustupující vlasový porost. V případě mužů dává tělo najevo, že se blíží lysina.

Řídnutí vlasů má mnoho důvodů

Jelikož je řídnutí vlasů aktuálním tématem jak u žen, tak u mužů, pojďme si říct důvody, proč k tomu vlastně dochází. Zásadní vliv na tom má dědičnost. Pokud je partnerův otec už od třiceti plešatý, a to nikoliv dobrovolně, ale proto, že mu vlasy nerostou, dá se očekávat, že něco podobného zažije v blízké budoucnosti i partner (takto to funguje i s šedinami).

Samozřejmě dědičnost není jediným faktorem mající vliv na řídnutí a následné vypadávání vlasů. Za nechtěný proces mohou i mikrozáněty vlasové pokožky, které oslabují vlasový kořínek, což výrazně násobí riziko ztráty vlasů. Mikrozáněty se rozumí drobné a velmi slabé záněty kůže, které dokonce nejsou ani klinicky prokazatelné. Přesto mohou napáchat hromadu škod, a to včetně řídnutí vlasů.

Co má taktéž velký vliv na ztrátu naší milované kštice, je stres. Ten dokáže v těle napáchat pořádnou paseku zejména, pokud je dlouhodobého charakteru. Nadměrný stres přispívá nejen k řídnutí, ale také k vypadávání vlasů a ke vzniku mnoha nepříjemných zdravotních problémů.

Co pomáhá proti řídnutí vlasů?

Pokud jste objevili důvod vašeho problému, můžete s ním začít bojovat. Odborníci se shodují na tom, že je nutné doplňovat do těla kolagen. Mluvíme o ve vodě nerozpustné bílkovině, která tvoří až třicet procent všech proteinů v lidském těle. Své zastoupení má i ve vlasech. Jelikož se však z těla začne vytrácet, můžete s plynoucími léty evidovat jejich zhoršený stav. Opětovaným doplněním kolagenu však škody opět napravíte.

Kolagen se vyskytuje i v mnoha produktech určených pro vlasovou péči. Abyste zabránili vypadávání a většímu řídnutí vlasů, doporučuje se sáhnout po kvalitních, neagresivních produktech, které mají v ideálním případě přírodní složení.

You must be logged in to post a comment