Co platí na lámavé vlasy?

lámavé vlasy

Mít krásné a zdravé vlasy je důležité pro tvoření dobrého prvního dojmu.

Vlasy totiž tvoří podstatnou část toho, jak nás ostatní lidé při prvním pohledu vnímají. Proto je důležité o jejich péči dbát. Někdy se ale může stát, že vlasy jsou vlivem naší péče lámavé. Platí, že s ničím se to nemá přehánět, a to ani s péčí. Čím více budeme své vlasy namáhat, tím budou slabší. Ze statistik vyplývá, že za lámavé vlasy si z velké většiny můžeme sami.

Kolagen pro kvalitu vlasů

Kolagen je přirozenou látkou, které naše tělo přirozeně produkuje. Je důležitý pro krásnou a mladistvě vypadající pokožku, zdravé nehty i vlasy. S narůstajícím věkem ale jeho produkce klesá. Proto dobrým způsobem, jak si zachovat zdravý a krásný vzhled, je kolagen doplňovat. Dnes už si jej můžete koupit ve formě doplňků stravy. Výsledkem budou kvalitní a zdravé vlasy, mladistvě vypadající a zářívá pokožka bez vrásek a pevné, nelámavé nehty.

Nezatěžujte vlasy

Spíše než používat každý žehličku nebo vysoušeč na vlasy, pokuste se je nechat volně uschnout. Umělým vysoušením nebo barvením můžete poškozovat povrchovou strukturu svých vlasů, což se může projevit jejich lámavostí. Investujte do šamponů, které opravdu potřebujete. Pokud budete používat šampon na mastné vlasy v případě, že se vám příliš nemastí, tak vlasy nadměrně vysušujete. A to se projeví třepením, lámáním a vzhledem bez lesku.

Tipy proti lámavým vlasům

Abyste minimalizovali riziko lámání vlasů, myjte je vlažnou, nikoli horkou vodou. Nepročesávejte je, když jsou ještě mokré (maximálně je uhlaďte s pomocí prstů), jejich konečky ošetřete speciálním roztokem proti lámavosti a třepení. K vysoušení nepoužívejte fén, ale ručník: vlasy o něj netřete, ale spíše promačkávejte. Vhodné je také používat polštář z měkkých tkanin, jako je hedvábí nebo satén. Zdržujte se na slunci co nejkratší možnou dobu.

You must be logged in to post a comment